Jen zbrojní průkaz nestačí. Dokážete opravdu používat zbraň? Přihlaste se do našeho kurzu a my vás to naučíme. Pro získání zbrojního průkazu toho zas tolik nepotřebujete. Naučíte se testové otázky, předvedete bezpečnou manipulaci se zbraní a pětkrát trefíte terč. To je kromě lékařské prohlídky v podstatě všechno. Jenže to neznamená, že zbraň umíte používat, ovládat, řešit závady a nedej bože nějaké nepříjemné střety.

Proto přicházíme my.

Jak tedy kurz probíhá?

Přebíjení, závady, kliky, boxování do odražečů a pak mířená střelba, to je jen krátký výčet toho, co mají za sebou účastníci prvního letošního kurzu izraelské bojové střelby s krátkou zbraní. I když jich většina měla zbrojní průkaz, během tří dnů se naučili to, co leckoho ani nenapadlo si vyzkoušet.

Kurz izraelské bojové střelby dá každému něco jiného. Zkušeného střelce naučí nové věci a posune jeho střelecký um o něco dál. Kdežto střelce začátečníky naučí těm správným návykům a hlavně bezpečné zacházení se zbraní.

Našimi kurzy prošli jak profesionální vojáci, tak i úplní nováčci se sotva zaschlým inkoustem na zbrojním průkazu.

Jaký je plán jednotlivých dnů, naleznete zde.

Noční střelby: nejoblíbenější část

Nasvítit terč, zhasnout a vystřelit. Co myslíte, zvládli byste to?  Tohle a ještě něco navíc si pánové i dámy mohli na našem kurzu vyzkoušet. Kvůli bezpečnosti se mohou noční střelby provádět jen na několika málo místech v České a Slovenské republice. Ne nadarmo tedy sklidily nejvíce ovací. Samozřejmě na celý průběh dohlíží naši zkušení instruktoři, kteří pečlivě dbají hlavně na bezpečnost.

A co na to sami účastníci?

Zpětně jsme se zeptali, jak se kurz líbil našim střelcům. Mile nás překvapilo, že odezvy byly opravdu pozitivní.

 „Seminář zásadně změnil mé vnímání zbraně a její použitelnosti k sebeobraně. Získání zbrojního průkazu a pravidelné návštěvy terčové střelnice nejsou jakkoliv významnou průpravou k použití zbraně, neboť člověk s takovou “praxí” je nebezpečný jak sobě, hlavně ale svému okolí. Váš vyvážený seminář je zdravě náročný, plný informací a absolventovi nejenom předá základní nutné dovednosti bezpečné manipulace se zbraní a jejího použití, ale hlavně mu jasně ukáže, jak dlouhá cesta před ním stále ještě je, chce-li se stát zodpovědným a schopným vlastníkem zbraně,“ napsal nám po absolvování kurzu Radim.

 „Kurz jsem si moc užil a naučil se tolik nových a praktických věcí jako nikdy před tím. Jsem rád, že sem ho absolvoval ve svých střeleckých začátcích a vyvaroval se tak špatných návyků, kterých bych se později obtížně zbavoval,“ napsal pro změnu Martin.

Nabídku dalších kurzů pro Českou a Slovenkou republiku naleznete na našich internetových stránkách. Máte-li nějaké dotazy nebo nejasnosti, neváhejte se na nás obrátit na adresu info@combatsim.eu.

Budeme se na vás těšit na dalším semináři.