Rádi bychom zde zveřejnili jako jeden z článků recenzi od Tibora, který se zúčastnil kurzů ICS basic a advanced letošního roku 2014.

AHOJ alebo SHALOM

Netúžim po tom aby som musel zbraň niekedy použiť ale túžil som sa naučiť mať plnú kontrolu nad mojou zbraňou a biť pripravený  na každú závadu, biť pripravený bojovať vtedy keď  Vás váš parťák udiera, druhý huláka, keď inštruktor robí všetko preto aby odviedol vašu pozornosť  a Vám neostáva nič iné ako iba pokračovať a plne sa sústrediť na danú situáciu a presne toto som sa naučil na kurzoch   ICS BasicICS Advance.

Začalo to úplne nevinne keď sme sa celá naša partia stretli v piatok ráno na strelnici, pozdravili sa a plný očakávania sa začali zbrojiť na našu prvú lekciu.

Dovtedy ako  sa nám Lukáš predstavil ako náš Inštruktor by som nikdy nebol o ňom povedal, že je to bojovník telom a dušou a urobí všetko preto aby nás naučil tomu prečo sme si tam prišli.

A podarilo sa mu to ???

Za mňa hovorím že určite áno, aj keď som na ten kurz neprišiel ako úplný začiatočník naučil a hlavne som si osvojil  veľa nových vecí. Hlavne veci ktoré sú vyskúšané a fungujú.

Na prvom mieste bola samozrejme bezpečnosť, keď to jeden z nás neovládal naplno tak sme celá skupina dookola drilovali všetko od začiatku a až potom sa prešlo na ďalšie a ďalšie techniky ako boli správny postoj, dýchanie, kontrola zbrane a okolia. Pokiaľ sa nestrielalo tak sme mali v zbraniach neustále strčené  reflexné kolíky, ktoré zamedzovali použitie munície. Prišlo aj na odblokovanie istých psychických blokov  čo sa my neskutočne páčilo a posunulo ma to na iný level.

Nebolo tam vlastne nič čo by sa my nepáčilo aj keď som si veľa krát pre seba poriadne zahrešil keď som prehral súťaž a klikoval a Inštruktor ma tlačil k zemi a narátať do 10 mu trvalo ozaj dlho  Bezpečnosť, úplná kontrola zbrane. Streľba  počas chôdze, vstupy do miestností, prebíjanie, streľba s parťákom plus komunikácia, riešenie závad na zbrani to všetko a kopu iného sme sa naučili na kurze Basic.

Na kurze Advance už išlo do tuhého, rýchle preopakovanie si základov  a išlo sa makať.

Pokročilejšie techniky, strieľanie a odstraňovanie závad jednou rukou. Neustála  kontrola zbrane a okolia sa stávala rutinou. Ochrana druhej osoby či chrániť alebo odtiahnuť svojho zraneného kamaráta nás poháňala ďalej a chceli sme sa učiť nové veci a naozaj sa ich aj naučili.

Každému  kto si prezerá stránku www.COMBATSIM.eu a uvažuje či ísť alebo  nie na kurz ICS, tak každému odporúčam aby išiel.

Budete pod vedením profesionálnych inštruktorov ktorý vás naučia len to najlepšie.

A čo môže biť krajšie ako keď na vám pri plazení a strielaní dojdu náboje musíte okamžite a rýchlo prebiť   a pritom na vás z hora kričí Inštruktor Johny citujem,, delej delej nebo tady chcípneš vole,, alebo vám pri záťažových cvičeniach kde ste už unavený a vyčerpaní leje Inštruktor Lukáš vodu do očí a vy na sekundu nevidíte ani h…o

Na záver sa chcem ešte raz poďakovať  naším Inštruktorom Lukášovi a Johnymu za ich trpezlivosť profesionalitu a proste za všetko. Ďakujem chlapi.

P.S. Aby som nezabudol, tak tie nočné streľby, už len kvôli ním sa oplatí ísť veď to je niečo proste úúúžasnééé

Tibor

0 Uživatelů (0 hlasy)
Obtížnost kurzu0
Byl pro vás srozumitelný výklad0
Přístup instruktorů0
Spokojenost s odborností instruktorů0
Byl jste spokojen s informacemi z kurzu0
Co lidí říkají... 0 Podněty a připomínky

Be the first to leave a rating.

Podněty a připomínky